Yüksek Proteinli Atıştırmalık Fikir ve Önerileri

İster spor salonuna gitmeden önce vücudunuzun yakıt alması gerekiyor, ister sadece protein alımınızı artırmaya çalışıyor olun, yüksek proteinli atıştırmalıklar gününüzü geçirmenin en kolay ve en lezzetli yoludur.

Protein, kas dokunuzu oluşturmak, onarmak ve korumak için gereklidir . Amino asitlerden oluşan filamentler, daha fazla kas inşa etmek, enerji seviyenizi artırmak ve yaralandığında ve yaralandığında vücudunuzun kendini onarabilmesi için birbirine bağlanır. Gördüğünüz gibi, oldukça önemli; ancak ne yazık ki vücudunuzda depolanan bir şey değildir.

Protein alımınızı sürdürmek için protein içeren yiyecekler yemelisiniz. Öğünleri planlamakta zorlanıyorsanız veya her gün aynı öğün yemekten sıkıldıysanız, size tümü yüksek proteinli 7 atıştırmalık fikri sunmak için yazıyoruz. Sürekli hareket halindeyseniz ve biraz acıktıysanız bunlar harika şeyler, size sağlık bakımından yaşam standardı yükseltmenize olanak tanır.

Fıstık ezmesi ve elma

Kendinizi çok fazla tatlı yiyecek çekiyorsanız (bu genellikle protein eksikliğiniz olduğunda olur), o zaman bu harika bir alternatiftir. Elmalar, hatta kereviz çubukları, fındık ezmesiyle çok iyi çalışır ve yine de o tatlı tadı sağlar. Daha da iyisi, sizin için bir kalıp çikolata veya bir paket cipsten çok daha sağlıklılar

Karışık kuruyemiş

Karışık kuruyemişler evde veya ofiste yemek için harika bir atıştırmalıktır. Sadece protein açısından yüksek değiller, aynı zamanda ani istekler için saklamak ve yanınızda taşımak çok kolay. Şekerli atıştırmalıkları seviyorsanız, ekstra tatlılık eklemek için kuru meyvelerle karıştırılmış fındık satın alın.

Protein İçecekleri

Proteininizi gerçek gıda kaynaklarından almak çok daha iyi olsa da, dışarıdayken tam bir yemek yemenin zor olabileceğini anlıyoruz. Protein içecekleri çeşitli tatlarda gelir ve fazla zamanınız olmadığında protein alımınızı artırmanın harika bir yoludur. Spor salonundan önce hızlı bir desteğe ihtiyacınız varsa, o zaman bir protein içeceği ileriye doğru gitmenizdir.

Peynirli Cips

Sağlıklı olmaya çalışıyor olmanız, tüm o lezzetli atıştırmalıkları yemeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmez! Eatlean , normal peynirlere kıyasla kalorisi düşük ve proteini yüksek bir dizi peynir sunmaktadır. Arada sırada bir ikramı hak ediyorsunuz ve peynirinizi Eatlean’ın peyniriyle değiştirmek pek hile sayılmaz. Yağsız peynir yiyin ile biraz cips yapın ve yine de suçluluk duymadan tüm lezzeti elde edin!

Yoğurt ve Granola

Bu harika bir kahvaltı alternatifi veya öğle yemeği atıştırmasıdır. Yoğurt çok fazla protein içerir ve granola, atıştırmalıklara ekstra gevreklik ve tatlılık katacaktır. Aynı zamanda inanılmaz derecede doyurucudur, bu nedenle gün geçtikçe atıştırma ihtiyacı hissetmeniz pek olası değildir.

Sebzeler ve humus

Nohut içeren humus, protein açısından yüksektir ve bunu bazı lezzetli sebzelerle birlikte yemek, doyurucu ve sağlıklı bir atıştırmalık yapar. Daha da iyisi, taşıması ve hatta mağazadan satın alması kolaydır (önceden planlama konusunda iyi değilseniz)

Yemeklerden çok çabuk sıkıldığınızı fark ederseniz veya yemek yemeye vaktiniz yoksa, aniden canınızın çekildiğini fark ettiğinizde atıştırmalık bir şeyler hazırlamaya başlamak iyi bir fikirdir. Ayrıca, herhangi bir atıştırmalık hazırlamadığınız için daha az sağlıklı olan başka bir şey almamanızı da sağlayacaktır. Neyse ki, başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda atıştırmalık fikir ve tarif var, bunlardan 6’sı da dahil.

Siz protein için ne tüketiyorsunuz? yorumda bizler ile paylaşarak, bu konuda meraklı okurlarımızı, bilgilendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir