Yoga uygulamaları ile depresyondan nasıl kurtulurum

Konu içerisinde, ilgi duyabileceğiniz ve dikkat etmeniz gereken ipuçları göstermektedir, Yoga yapabilirsiniz ve depresyon, rahatlamak gibi bilgileri bulabilirsiniz.

Aslında bu disiplinin pozisyonları, GABA nörotransmitterlerinin seviyesinde bir artışa yol açar ve aslında onu uygulayan deneğin depresyonunu azaltabilir.

Ama hepsi bununla sınırlı değildir, çünkü yoganın psişik faydaları bulunmakta ve bu sebeple eski uygulama, genel jimnastik egzersizinden daha iyidir.

Fiziksel düzeyde, yoga duruşları, belirli bölgelere kan akışını arttırmak veya azaltmak için iç organlara kelimenin tam anlamıyla, masaj yapmak için tasarlanmıştır bu sebeple kan ve lenf gibi hayati sıvıların dolaşımının hedeflenen yardımıdır. ayrıca toksinlerin organlardan uzaklaştırılmasını sağlar.

Ayrıca, bu şekilde, olumlu duygulara yol açan belirli hormonları ve nörotransmitterleri harekete geçirmek ve uyarıcı olarak hareket etmek mümkündür .

Daha sonra doğu tıbbına bakarsak , yoga “prana”yı uyarmaya ve yaşamsal gücün enerjisini vücutta “hareket ettirmeye”, yani “chi”ye hizmet eder . Bu son derece saf yaşam gücünü sürdürmek, bedenin ve ruhun psiko-fiziksel iyiliği için çok önemlidir.

Yoga duruşları neleri harekete geçirir?

Bunlar, “çakralar” (enerji merkezleri) ve “nadiler” (veya Hint terminolojisinde “meridyenler” ve dolayısıyla enerji kanalları) tarafından oluşturulan vücudun enerji sisteminin belirli yönlerini hareket ettirmeyi amaçlar .

Eğer “Prana” engellenir, biz bu engel kaldırmalısınız yoga beden ve ruh güçlendirmek için: eski iç yaralar kesin enerji merkezlerinin “bloklar” ve kanallar gibi görüldüğünü sabır ve sabit tutulmasını biz yoga sayesinde açın ve çıkarın.

Pek çok yoga uygulayıcısının, daha sonra bir rahatlama ve sakinleşme duygusuyla ortaya çıkan bol gözyaşı gibi belirli pozisyonları aldıktan sonra güçlü duygular bile ifade etmesi tesadüf değildir.

Ne tür bir yoga uygulaması depresyona karşı etkilidir?

Yoga yapmanın farklı stilleri ve yöntemleri, farklı yaklaşımlara ve farklı metodolojilere yol açar.
Yoga Batı’da bize tanıtıldığından beri çeşitlendi. Geriye sadece o stili ve size en uygun öğretmenin öğretilerini denemek kalıyor!

Fiziksel özellikleriniz nelerdir? Bu temelde seçim yapmalı, felsefi ve manevi ilgi alanlarınızın ne olduğunu anlamalısınız. Bazı kurslar “pranayama” , yani nefes alma üzerine kuruludur; diğer kurslar ise bunun üzerinde düşünmezler, diğerleri de “mantraların” zikredilmesini öğretir.

Yoga tek başına depresyonu “tedavi edemez”: Yoga yaparsanız ve kötüye kullanım (alkol, uyuşturucu, uyuşturucu, uykusuzluk ve sigara) yaşam tarzını sürdürürseniz, kalıcı sonuçlar elde edemezsiniz.

Günde sadece 20 dakika, ancak düzenli olarak ve haftada en az üç kez yoga yapmak sadece size iyi gelmeyecek, gerçekten size yardımcı olacak!

Yoga, başkalarıyla ve kendisiyle bireysel mutluluğun ve dinginliğin ana yolu olan fiziksel ve duygusal bir esenlik hissi verir ! Bir yoga sınıfı, çok zor olmayan duruşlarla (her zaman ilerlemek için zaman vardır!) yenileyici bir işleve sahiptir. Daha yumuşak pozisyonları sayesinde her yaş için iyidir.

Ayrıca, iç enerjiyi gerçekten hareket ettiren ve ruhu yükselten bir nefes çalışmasıyla birlikte yapılan, dinamik ve tekrarlayan hareketleri içeren bir yoga türü olan Kundalini yoga’yı da deneyin.

Sözde kundalini , hipofiz ve epifiz bezleri gibi beynin belirli bezlerine onları en iyi şekilde aktive etmek için özellikle dokunan ve uyaran gerçekten tek yoga uygulamasıdır.

Bu uygulama açıkça sağlığı ve esenliği iyileştirir.

Ama gerçekten kendinize yeni bir hayat vermek ve ruh sağlığınızın iyileştiğini hissetmek istiyorsanız, neden önce size meditasyona yaklaşan ve sonra size iyi yoga pozları öğreten bir kursa gitmeye çalışmıyorsunuz ? Meditasyon, sevgi ve kişisel mutluluk gibi olumlu duyguları büyük ölçüde artırır.

Ancak bazı yoga türlerinin de yorucu olduğunu unutmayın, bu yüzden dikkatli olun ve kendinize daha fazla fiziksel stres katmayan birini seçin

Bırakın uzmanlar size tavsiyede bulunsun

Fiziksel olarak zorlu oldukları için çeşitli “güç yogaları ” veya “ashtanga”lardan sakının , bu yüzden her zaman olduğu gibi, daha sonra verimsiz olabilecek bir şeye başlamadan önce bilgilenelim.

Amacınız fazla yağları kaybetmek veya biriken kalorileri atmak değilse, size gerçekten ilham veren ve sizi zihinsel berraklığa ve iç huzura götüren bir şey arayın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir