Sürdürülebilir bir güzellik için doğal ve faydalı ipuçları

Çevrenize zarar vermeyen yeşil, toksik olmayan ürünleri tercih etmeye devam etmek esas olduğundan, vücut ve yüz bakımı her zaman için önemlidir. İşte kendinize faydalı yeşil güzellik kutunuzu yaratmanız için öneriler.

Güzellik rutini ve çevreyi korumak, el ele bu dünyada ilerleyebilir. Yazın bile tatilde ya da şehirde çıkış telaşında normal kullandığımız ürünleri bulmanın imkansızlığında kesin olan bir şey vardır. Çevreyi korumaktan asla vazgeçmeyin!

Sürdürülebilir bir güzellik oluşturmak için ipuçları

Kendinize sürdürülebilir bir güzellik oluşturmak için çevreyi korumayı düşünerek güzellik dünyasında gezegeni etkileyen önemli noktalara dikkat ederek bir rutin oluşturmanız mümkün.

Bazı spesifik ürünlerden bahseden ancak aynı zaman da her zaman doğal içerikleri Slikon ve kirletici içermeyen kısa üretim zinciri ve geri dönüştürülebilir ya da geri dönüştürülmüş ambalajlı ürünleri tercih etmek için faydalı bir dizi hazırladık. Çevre dostu bir güzellik için işte ipuçları

Doğal nemlendirici jel: Güneşte cildinize iyi gelecek

Tüm güzellik rutinlerinde temel bir adım olan nemlendirme güzel ve dolgun bir cilt için özellikle de güneşte geçirilen uzun saatler cildin dengesini bozabileceği sıcak havalarda çok önemlidir. Bu nedenle bir sıcak havalarda güzellik için hafif dokulu tercihen doğal yağlı olmayan ve cilt tarafından hızla emilebilen jelleri ve nemlendiricileri kaçıramazsınız.


Ovma: doğal ve mikroplastiksiz ise daha iyi

Yaz aylarında ölü hücreleri yok etmek daha iyi nem sağlamak ve daha hızlı uzun süreli bronzluk sağlamak için cildi temizlemek ve pul pul dökmek önemli bir detaydır. Bununla birlikte fırçalar durulandıktan sonra denize dökülen mikroplastikler içerebilmektedir. Bu nedenle dikkat etmek ve meyve çekirdekleri, tuzlar ve tohumlar gibi doğal malzemeler ile yapılan peelingleri tercih etmek çok önemlidir,

Diğer bir yandan bileşenler arasında Polimetil metakrilat, Polietilen Tereftalat, Polietilen, Naylon ya da Polipropilen bulunanlardan kaçınmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Güneş kremi: denizin ve cildin dostu

Cildinizi güneşten korumak tüm yıl boyunca önemli bir detaydır ancak özellikle cildin UVA ve UVB ışınlarına daha uzun süre maruz kaldığı yaz aylarında daha önemlidir. Ancak cilde özen göstermenin yanı sıra çevreye özen göstermek ve denizi kirletebilecek kimyasal bileşenler içermeyen doğal güneş kremlerini tercih etmek de önemlidir.

Bunlar arasında mercanları öldürerek ekosistemde ciddi bir dengesizliğe neden olan oksibenzon, butilparaben, oktinoksat, metilbenziliden bulunur. Okyanus dostu güneş ürünleri denizlere ve okyanuslara dost olan bir yaz sezonu için idealdir.

Katı ürünler: hafif seyahat etmek ve plastiği azaltmak için

Sadece yaz tatilleri için satın alınan ve daha sonra bavulda unutulan tek kullanımlık seyahat ürünlerine son verin, çevre dostu güzellik çantası sadece atıkları değil aynı zaman da plastiği de azaltmaya yardımcı olan katı kozmetikleri tercih etmekte, bu nedenle cilde ve saça aynı zamanda ambalajı en aza indirerek çevreye saygılı olmak için tercihen doğal bileşenlere dayalı katı şampuan ve saç kremi, sabunlara yeşil ışık yakar

Saç spreyi: Saçı UV ışınlarından korumak için

Sadece cilt değil, saçlar bile güeneşe ve UV ışınlarına maruz kalmaktan etkilenir bu da onları kuru, mat ve daha kırılgan hale getirebilir, özellikle renk açıcı veya renklendirici işlemlerden geçmiş ve bu nedenle zaten doğal nemini kaybetmiş saçlarda tercihen içeriğine dayalı olarak onları besleyebilen ve koruyabilen spreyler kullanarak kabarmayı ve olası hasarı önlemek için önemlidir ve tamamen doğaldır.

Kendinizi güneşten doğal bir şekilde korumanın ipuçları
Doğal ve tamamen çevre dostu bir koruma bir çok kişi tarafından tercih edilir, dünyamızı korumak bizlerin elinde ve ona sahip çıkmayı bilmeliyiz, kendimizi güneşten doğal bir şekilde korumanın ipuçlarına bakalım.

Mineral filtreli güneş kremi tercih edin

Genel olarak yaz aylarında güneşe daha fazla maruz kalındığı zaman cildi UV ışınlarının zararlarını sınırlayabilen ürünlerle korumak esastır, Ancak bir çok güneş kremi suyla temas ettiğinde dağılan denizleri kirleten ve ekosisteme ciddi zararlar veren sentetik kimyasal filtreler içermektedir. bu nedenle hem cildi hem de çevreyi koruyan doğal ve biyolojik olarak parçalanabilen mineral filtreli güneş koruyucuları tercih etmek önemlidir.

Mikroplastik içeren ovma ürünlerinden kaçının

Bronzluğu arttırmak ve daha kalıcı hale getirmek için ölü hücreleri yok etmek ve böylece hidrasyonu iyileştirmek için cildi pul pul dökmek önemlidir, bununla birlikte ovma genellikle bir kez yıkandığında denize dökülen ve ekosisteme zarar veren mikroplastikler, (Polimetil metakrilat, Polietilen tereftalat, Polietilen, Naylon veya Polipropilen gibi) içerir. Bu nedenle meyve çekirdekleri tuzlar ve tohumlar gibi doğal malzemelerle ve doğrudan mercan kayalığından gelen krema gibi belki özel fikirlerle yapılan ürünleri tercih etmek her zaman için önemlidir.

Çevre dostu markalarla saç bakımı

Yaz aylarında özellikle denizde ya da havuzda yapılan uzun zaman geçirmelerden sonra, tuz ve klorun neden olabileceği olası hasarı önleyebilecek geçici nemlendirici bakımlarla saça özen gösterilmesi önemlidir, Aslında her ikisi de UV ışınlarıyla birleştiğinde saçı zayıflatabilir nemi azaltabilir ve uçların yakınında kuruluk ve düğümlere neden olabilir, Saça sürdürülebilir bir şekilde bakmak için çevreyi destekleyici girişmler önererek diğerlerinden ayrılan slikonsuz ürün ve markaları tercih etmek her zaman akıllıcadır.

Çevrenizi seviyor musunuz ? düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorumda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir