Spordan yaptıktan sonra kas ağrısı nasıl giderilir

Spordan sonra Kas Ağrısı sık rastladığımız bir durum Bir çoğumuz egzersiz ve spor hareketleri yapıyoruz, formumuzu korumak için bu konuda iyi bir eğitim almadıysanız, vücudunuz efordan etkilenebilir ve kaslarda biriken laktik asit ve toksinlerin neden olduğu kas ağrılarına maruz kalabilirsiniz.


Bir veya daha fazla kasın neden olduğu bu ağrıya, kas miyaljisi denir, genel olarak yaklaşık 3 gün içerisinde geçtiği bilinmektedir.

Eğer ağrı çok güçlüyse ancak, sağlıklı güvenebileceğiniz doğal ilaçlar ile geçirmeniz de mümkündür. kas ağrısı rahatlatmak ve normal günlük aktivitelerinizi sürdürebilmek için bu doğal yöntemler sizlere fayda sağlayacaktır.

Bu yeni ve faydalı yazı içeriğinde. kas ağrılarını doğal bir şekilde nasıl gidereceğiniz konusunda bilgiler içermektedir,
Sağlık sorunlarınızda, her zaman için Hekimleri tercih etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Kas Ağrısında Kiraz Suyunun Faydası

Spordan sonra kas ağrısını sınırlamak ve muhtemelen hafifletmek için iyi bir yöntem vişne suyu içmektir, Yüksek antioksidan içeriği sayesinde aslında vişne suyu iltihaplanmayı önlemeniz konusunda sizlere yardımcı olacak bir içecektir.

Ancak günde bir bardaktan fazla vişne suyu içmemenizi ve mümkünse %100 doğal olan meyve sularını tercih etmeniz konusunda sizlere öneride bulunuyoruz.

Masajlarla kas ağrılarından kurtulun

Hangi masajların gerginliği ve kas ağrılarını azaltmaya yardımcı olduğunu kesinlikle yeni olarak keşfedilmediğini bilmeniz gerekir.

Bildiğiniz gibi aslında herhangi bir disiplinden tüm sporcular müsabakalardan sonra veya en zor antremanlardan sonra masaj seanslarına tabi tutulmaktadır.

Uzmanlarla iletişime geçmek için para harcamak istemiyorsanız eğer, bir elektrikli masaj aleti kullanabilir ya da bir arkadaşınızdan ya da akrabanızdan kas gerginliğini azaltmak için size masaj yapmasını isteyebilirsiniz.

Geçmiş dönemlerde, babalarımızın bizlere, sırtımı çiğne omzumu ov dediği gibi 🙂

Kas ağrısını azaltmak için güzel bir banyo yapın

Spor yaptıktan sonra kas ağrılarını dindirmek için rahatlatıcı güzel bir banyo yapmayı tercih edebilirsiniz, ister sıcak su ile banyo yapmayı tercih edin isterseniz de soğuk su ile banyo yapmayı tercih edin, kaslarınıza fayda sağlayacaktır.

Sıcak su ile banyo

En az 10 dakika boyunca sıcak su ile banyo veya duş almak ilhtihabı azaltma konusunda ve kasları gevşetme konusunda sizlere büyük yardımı dokunacaktır, ısı seviyesinde aslında kaslardaki kan dolaşımını arttıracak ve böylece toksinleri daha hızlı atma konusunda faydalı bir etkinlik olacaktır sizin için.

Soğuk su ile banyo

Soğuk su sayesinde kas iltihabını daha çabuk giderebilmeniz mümkün, bununla birlikte en iyi sonuçlar, sıcak ve soğuk suyun değiştirilmesiyle de elde edilebilmektedir. Tavsiyemiz, soğuk suyu yaklaşık 1 dakika boyunca dışarı vererek, duş almak ve ardından yaklaşık 2 dakika boyunca sıcak suyu açarak banyo yapmaktır.

Su sıcaklığını değiştiren bu sistem, burkulma ve yaralanmalardan ilk önce iyileştirmek için de mükemmel bir etki bırakacaktır.

Yaralanma, sakatlanma ve zedelenme gibi durumlarda sağlık problemlerinizde, kalıcı hasar oluşmaması için, her zaman bir Doktora başvurmanız önemli bir bilgidir, evinizde küçük ağrılarınız için yukarıda ki yöntemleri uygulayabilirsiniz, ancak ciddi bir sorun olmaması ve hayat kalitenizi arttırmak için, Hekimlerinize başvurmayı unutmayın,
Ciddi bir problem ve sonradan geç farkedilen bir problem yarın daha büyük sebepler doğurabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir