Soğuk algınlığında iyileştirici etkiye sahip doğal ilaçlar

Soğuk algınlığı her yıl ortaya çıkan ve ne yazık ki hiç bir zaman kendi kendine gelmeyen mevsimsel bir rahatsızlık olarak bilinmektedir çünkü her zaman sadık ve rahatsız edici semptomları eşlik ederler


Bildiğiniz gibi soğuk mevsimin gelmesi ile birlikte bu rahatsızlığın ortaya çıkması neredeye kaçınılmaz bir hal alır ve ne yazık ki bu grip durumunu bulan her hangi bir kişi tarafından bilindiği için soğuk algınlığı semptomlarının özel bir tanıma ihtiyacı bulunmamaktadır.

Kötü bir soğuk algınlığı ile mi uğraşıyorsunuz? ve soğuk algınlığından kurtulmak için evde ne yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa eğer, sizler için hazırladığımız yazı içeriğinde soğuk algınlığını tamamen doğal bir şekilde iyi gelecek şeylere göz atabilirsiniz, Ancak; şunu belirtmek de fayda var, her zaman için hekimler bu konuda deneyimlidir ve hekimlere danışmanızı şiddetle öneriyoruz.

Spesifik olarak hiçbir kontrendikasyonu olmayan ve bu can sıkıcı rahatsızlığı gidermede çok etkili olan bazı doğal çözümler bulunmaktadır.

Soğuk algınlığına karşı evde doğal çözümler;

Soğuk algınlığına karşı evde doğal çözümler için bir kaç tavsiye bulunmaktadır, genel anlamda evinizde işe yarayan ve gerçekten bu konuda önlem niteliği taşıyabilmektedirler.

Zencefil ve limonlu bitki çayı

Limon ve zencefil çayı, soğuk algınlığı tedavi edilmesi ve grip semptromlarının önlenmesi için her zaman değerli bir doğal ilaç olarak kabul edilmiştir geçmişten günümüze, annelerimiz, annanelerimiz her zaman için bize içirmişlerdir.
Zencefil, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklerin bir kaynağıdır limon ise yüksek miktarda C Vitamini ve dezenfektan içermektedir, her zaman için mükemmel bir ikili olmuşlardır.

Yukarı da istenen bu özellikler bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve korkunç olarak gördüğünüz soğuk algınlığı semptomlarına karşı korumaya yardımcı olacaktır.

Bitki çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan:

⦁ 200 ml su
⦁ 3 dilim soyulmamış zencefil kökü (yeterince kalın)
⦁ 1/2 sıkılmış limon suyu

Belirtilen tüm malzemeleri bir tencereye koyun ve kısık ateşte kaynatın. Su kaynamaya başlayınca altını kısın ve 2-3 dakika daha ısıtın.

Bu noktada ocaktan alın ve her şeyi 5 dakika demlenmeye bırakın, ardından demliği bir süzgeç ile süzün ve bitki çayını bir bardağa dökün. işte artık hazırız arkadaşlar.

Uyarı: Şeker eklemeyin çünkü bitki çayımızın faydalı gücünü azaltır.

Bu karışım kesinlikle sıcak ve muhtemelen akşam yatmadan önce tüketmenizi tavsiye ediyoruz çünkü gece istirhati sırasında doğal tedavi daha iyi etki göstermektedir ve vücut tarafından çok kolay emilim gösterir.

Sarımsak ve limon

Bu gibi durumlarda ayrıca, akşam yatmadan önce sıcak içmek için bir karışım hazırlamanız gerekebilir, Sarımsaklı ve limonlu bu bitki çayı, antibiyoik işlevini yerine getirir, ancak tamamen doğal bir şekilde olması gerekir;

İhtiyacınız olacak olan şeyler;

⦁ 100 ml su
⦁ 1 diş sarımsak
⦁ 1/2 limon suyu ( taze sıkılmış )

Başlamak için sarımsağın kabuğunu çıkarın, ince doğrayın ve bir meyve sıkacağı ile yarım limonun suyunu alın. Bu arada, belirtilen miktarda suyu orta ateşte kaynatın ve bir bardağa dökün.

Önceden hazırlanmış sarımsak ve limon suyunu ekleyin ve 5 dakika demlenmeye bırakın. Bu kısa süreden sonra süzmeyin, şeker eklemeyin ve soğuk algınlığını gidermek için bitki çayını henüz sıcakken içmeyin .

Diğer doğal soğuk algınlığı ilaçları

Okaliptüs balı: Solunum yollarını temizleyen ve rahatsız edici burun tıkanıklığı ve boğazda yanma hissini azaltan balzamik özellikler içerir. Damakta aroması biraz keskindir ve bu nedenle bitki çaylarınıza eklemenizde fayda var.

Alternatif olarak, yoğun aromaları seviyorsanız, soğuk algınlığı rahatsızlıklarını hafifletmek için günde 2 veya 3 çay kaşığı alabilirsiniz.

Manuka balı: Mükemmel antibakteriyel ve antienflamatuar özellikler içerdiğinden gerçek bir doğal antibiyotik olarak kabul edilir. Soğuk algınlığı durumunda, hoş bir rahatlama hissi yaşamak için günde 3 veya 4 yemek kaşığı alabilirsiniz.

Sodyum bikarbonatlı fümigasyonlar: özellikle soğuk algınlığı ve buna bağlı çeşitli semptomların tedavisi için uygundurlar. Aslında, bikarbonat ilavesiyle fümigasyon yapmak, solunum yollarını dezenfekte etmek ve burnu tıkayan mukusu ortadan kaldırmak için mükemmel bir doğal çözümdür. Sadece sıcak suya 2 yemek kaşığı karbonat ekleyin ve fümigasyonları sabah ve akşam tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir