Saçın daha hızlı büyümesine nasıl yardımcı olunur

Sizde Saçın daha hızlı uzamasına nasıl yardımcı olacağınızı merak ediyor olabilirsiniz, iyi bir bilgiyi sizlere aktaracağız, Yapraklar ayda ortalama bir santimetre kadar uzamaktadır. ama aslında bu bir ortalama olarak bilinmektedir.

Aslında bir çok birey hatta kadınlar, daha düşük ritimleri fark eder, Bazen genetiğe diğer durumlarda da yaşam tarzı hatalarına bağlıdır. Daha sonra yaş olasılıkları var tabi, yaşlandıkça büyüme hızı da düşer ve lohusalık gibi güzel koşullar. Açıkcası birden fazla olumsuz faktör bir arada olabilir, ama asla pes etmeyin.


Tabiat ana cömerttir, en azından çoğu durumda saçların daha hızlı büyümesine yardımcı olabilecek etkenler mevcut. İşte bunları yapmak için sizlere bir kaç ipucu vereceğiz.


Sistein Yararı ve önemi


Saçın daha hızlı uzamasına yardımcı olmak için en iyi yardımcılarınız dan bir tanesi amina asit sisteindir. Neden çok açık; keratinin temel bileşenidir ve bu da saç gövdesini oluşturmaktadır. Vücuda iyi miktarda sistein sağlamak bu sebeple saç ve tırnakların büyüme sürecini uyarmak anlamına gelmektedir. Sadece bu da değil bu ekler de güçlendirilmiş görünecek.

Amino asit, yumurta, balık ve et gibi çeşitli gıdalar da bulunmaktadır. Ancak günde bir gram dozda bol su ile alınması gereken takviyeler de bulunmaktadır. Alım döngüsü en az 3 ay tekrarlanabilir olmalıdır. Sistein riski arttırabileceğinden tıbbi tedaviye gerektiren böbrek taşlarına yatkınlığınız varsa eğer dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Vazgeçilmeyen Vitaminler ve Önemleri

Saçınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olmak istiyorsanız eğer, saçınızın vitamin ihtiyacını karşılamanız gerekir, Her şeyden önce B grubuna ait olanlar ,ama aynı zamanda şaşırtıcı bir şekilde D vitamini gibi hepsini içeren bir kompleksin içine alınması tavsie edilir. Saç sağlığını çeşitli seviyelerde etkilemektedir. anabolizma enerji üretimini ve hormonal sekresyon üzerindeki etki, sırasıyla saçın iyiliği ile bağlantılıdır. D Vitamini, yeni bir saçın büyümesine yol açan anajenin ilk aşamasında etki eder.


A vitaminini de unutmayın, Fazlalığının saç dökülmesine neden olduğu herkes tarafından biline nbir gerçektir ancak çoğu eksikliğin saçların büyümesinde yavaşlamaya hatta şiddetliyse saç dökülmesine neden olduğunu da bilmeniz gereken önemli detaylar arasında yer alır.

Saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olmak için meyve ve sebzeler tercihen organik yoğurt, et , yumurta süt ürünleri balıklar tahıllar ve güneş yeterince yardımcı olacaktır.

Mineraller ve tuzların önemi

Demir, çinko iyot, magnezyum, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olmaya kararlı olan ve bizi bu süreçte sağlıklı kılmak için faydalı etkenlerdir. Özellikle demir, kafa derisi de dahil olmak üzere vücutta oksijen taşımak için gerekli ve önemlidir, Ağır adet döngüleri, kısıtlayıcı diyetler, emilim bozukluğu, kalsiyum ya da çinko gibi antagonistik besinlerin aşırı alımı durumunda, eksiklik mümkündür.

Bu minarellerin eksikliğini gidermek için diyetleriniz de genel olarak deniz ürünleri, kırmızı et, karaciğer, kakao, sütle birlikte değil dahil etmek her zaman iyidir, Alternatif olarak güçlendirilmiş gıdalar veya takviyeler de bulunmaktadır.

Saçın daha hızlı uzaması için diyetler ve püf noktaları


Kısıtlayıcı diyetler ve saç anlaşamazlar. İkincisi kanın çeşitli bileşenleriyle birlikte organizmanın en hızlı büyüyen yapısını temsil eder, bu sebeple besin eksikliği durumunda, bu cilt ekinin yaaş büyümesinin oldukça hızlı bir şekilde fark edilmesi mantıklıdır ve sonra saçın hayatta kalmak için gerekli olmadığını düşünmelisiniz, Diyetler söz konusu olduğunda evrim gerekli organlara besin tedarikini desteklemeyenlerin aksine, destekleyen adaptasyon mekanızmalarını seçmiştir.


Estetik Tedavilere Dikkat

Bazı kadınların saçlarının daha hızlı uzamasına yardımcı olması için saç boyalarına dikkat etmesi gerekir, Bazı kişilerde amonyak bazlı olanlar, saç büyümesinde 1 ya da 2 aya kadar geçici bir yavaşlamaya neden olmaktadır.

Şampuanlar dahil saç kozmetikleri de slikon içeriyorsa eğer bu konuda size kötü gelebilir, Bu moleküler saçı daha dolgun ve disiplinli yapar ancak sağlığına zarar verir. Zararlı etki, slikonlarla kapalı olan foliküllerin tıkanmasından kaynaklanmaktadır, Bu sebeple daha hızlı uzamasına yardımcı olmak istiyorsanız kullandığınız ürünlerin bileşimine dikkat etmeniz gerekir. İçindekiler arasında dimetikon, setil dimetikon, dimetikon kopolyol, dimetikonol, amodimetikon, görürseniz eğer vakit kaybetmeden kullanmayı kesinlikle bırakın.

Vazokonstriksiyon tehlikesi

Saç derisine bol miktarda püskürtülür ve bu sebeple saça sürekli ve bol miktarda besin ve oksijen sağlaması için olması gerekir. Vazokonstriksiyon bu yenilenmeyi yavaşlatır ve doğrudan hızlı büyümesini engeller.


Saçın daha hızlı büyümesinde uykusuzluk, yoğun soğuk havaya maruz kalmak, kronik stres, sıkı şapka gibi etkenlerden kaçınmayı da bilmeniz gerekir.

Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir