Köpekler için mevsimsel rahatsızlıklardan nasıl kurtulunur

Bir köpeği evinize aldığınız zaman, özellikle iklim koşulları aşırı hale geldiğinde, hayvanların sürekli bakım ve ilgiye ihtiyacı olduğunu her zaman göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Özellikle kış döneminde geçerli olan bir kural, bir dizi çok önemli ayrıntıya özellikle dikkat etmezseniz, köpeğinizde can sıkıcı mevsimsel rahatsızlara neden olabilir.

Yavru köpeğinize soğuk algınlığı veya kemik ağrısı olmadan bir kış geçirmek ister misiniz? sizler için hazırladığımız ipuçlarını takip edin, ve evcil hayvanınızın size hayran olacağını görecek ve gözlemleyeceksiniz.

Yürüyüşlerden Asla Vazgeçmeyin

Zaman sadece köpeğiniz için değil sizin için de bir engel olsa bile, köpeğinizi yürüyüşe çıkartmaktan kesinlikle vazgeçmemeniz gerekmektedir.

Bunun nedeni, köpeklerin burada ve orada yürüyerek ve koklayarak gerginliklerini atmazlarsa sinirli, gergin ve hatta özellikle heyecanlı hayvanlar haline gelmeleridir. Başka bir deyişle evcil hayvanınızın refahı her şeyden önce ruh halinden başlamalıdır ve bu sebeple evinize en yakın parkta güzel bir koşu ile işini yapma ve stres atma imkanından faydalanmalısınız.

Ancak bu durumda onu dışarı çıkartmak için en uygun zamanları da seçmek gerekir; Günün en sıcak anlarında yani öğlen saatlerinde onu yürüyüşe çıkartmanızı öneriyoruz.

Bahçesiz bir daireniz varsa eğer ve köpeğinizi günde en az üç kez gezdirmeniz gerekiyorsa, sabahları ve akşam geç saatlerde dondurucu soğukla mücadele için tasiye en uygun kıyafeti düşünmektir.


Köpeği düzgün bir şekilde örtün

Sadece günlük geziler için değil, özellikle geceleri ev için de geçerli olan bir kural: Yavru köpeğinizi yeterince örtün, hem evin dışında hem de gece uykularında onu sıcak tutabilecek köpekler için bir sweatshirt satın alın .

Özellikle dışarıda uyumaya alışmışsa, zaten yalıtımlı bir köpek kulübesi sağlamış olsanız bile: Köpek kulübesinin içi ve dışı arasındaki sıcaklık değişiklikleri, aslında, köpeğin oldukça can sıkıcı sağlık sorunlarına neden olabilir . En aşırı durumlarda hipotermi bile.

Yürüyüşlere gelince, tavsiye, yağmurun kürkü aşırı derecede ıslatmasını önlemek için köpekler için su geçirmez bir palto satın almaktır .

Pençeler, yağmur ve kar

Köpekler de tıpkı insanlar gibi, vücutlarının özellikle sıcaklığa duyarlı bölgelerine sahiptirler, özellikler patileri ısının kaçmasına ve soğuğun kemiklere nüfuz etme riskine her zaman ilk maruz kalanlardandır.

Bu nedenle yürüyüşü bitirdikten sonra her zaman köpeğinizin patilerini kurutmaya çalışın, özellikle de karda ve yağmurdan ıslanan alanlarda yürüdüyse. Çamurla kirlenmişlerse çok fazla su kullanmaktan kaçının; çamurun bir fırça ile hafifçe katılaşmasını beklemek ve yavru köpeğinizin her hangi bir termal şok riskinden kaçınmak gerekmekte ve önemlidir.

Son olarak köpeğin karda oynarken kendini yaralamadığını da kontrol etmenizi öneririz, çünkü genellikle çok tehlikeli nesneleri mantosunun altında saklar, Cam kırıkları ve benzeri gibi.

Güç kaynağına dikkat edin

Köpekler kışın daha fazla hareket etme ve normalden daha aktif olma eğilimindedir : Bunun nedeni vücutlarının ısıya ihtiyaç duymasıdır ve bu ısı, daha fazla hareket ederek yaktıkları daha fazla kalori tarafından verilir.

Bu, evcil hayvanınızın kış için doğru enerjiye sahip olmasına yardımcı olmak için, daha yüksek kalorili yiyecekleri tercih ederek diyetini değiştirmeniz gerekeceği anlamına gelir . Ancak, yağlarla aşırıya kaçmadan.

Ve daha fazla tavsiye istiyorsanız, konserve yiyecekleri daha az yağ içeren ve kesinlikle daha sağlıklı ve lezzetli olan ev yapımı yemeklerle değiştirmeyi deneyin.

Diğer çok faydalı ipuçları

Kış sadece evin dışında değil, içeride de tehlikeli olabilir Sobalar ve radyatörler , aslında, sıcak yüzeylerle temas halinde tehlikeli yanıkları önlemek için, köpeği uzak tutan ızgaralarla her zaman korunmalıdır .

Son olarak, evin içinde aşırı derecede yüksek bir sıcaklık tutmamanızı öneririz : Aslında köpekler sıcaktan insanlardan daha fazla acı çekebilir. Senin aksine onlar doğal süveterini çıkaramazlar

Yorum kısmında düşüncelerinizi ve fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir