Köpek veya kedinin davranışına genel bakış

Köpeğin ve kedinin davranışı bize bazen tuhaf gelebilir, bazende anlaşılmaz olabilir.

Yazı içeriğimizde, evcil hayvanlarımızın alışkanlıklarını anlamaya çalışmak için bir şeyler hazırladık çünkü çok farklılar ve bu türlerin her biri içgüdüye dayalı, bazı durumlarda biz insanlarala birlikte yaşama temelinde de davranışları benimsiyorlar.

Köpeğin davranışı

Aşağıda belirteceğimiz köpeklere özgü çeşitli ve farklı davranış ve alışkanlıklardan sadece bazılarını rapor etmek ve nedenlerini ortaya koymak amacı ile hazırladık, dikkatlice okuyalım.

Köpekler neden kuyruklarını sallar?

Bu davranışı bir dizi duyguyu iletmek için benimserler, bunu mutluluğu ifade etmek için yaptıklarını biliyoruz, ancak sadece bu değil, çoğu zaman kuyruğunu sallamak, dışarı çıkmaya, yemek yemeye veya yemek yemeye hazır olduklarını bize söyleme biçimleridir. her gün yapmaları gereken diğer alışkanlıkları inceleyin.

Köpekler neden kazar?

Her nerede olurlarsa olsunlar, gerçek tüneller olmasa da oluklar kazmaya meyillidirler Bu davranış, köpeğin içgüdüsünün bulunduğu yerden bir yuva bulmaya çalıştığını veya yeraltında küçük hayvanlar için kazabileceğini gösterir.


Köpekler neden havlar?

Havlama onların dilidir, ancak bundan önce tercih ettikleri ve dışarıda etkileşim kurmayı tercih ettikleri bir sestir. Köpek ona dikkat çekmek için kabukları veya onunla oynamak ister Ancak havlamak, başkalarını tehlike veya yenilik olarak algıladıkları şeylere karşı uyarmanın bir yoludur.

Kedinin davranışı

Bizimle birlikte yaşayan kedilerin davranışlarını da görüyoruz, sizi bekleyen birçok sürpriz olacak ve bu hayvanların doğada olduğu gibi ve ifade edildiği gibi nasıl içgüdülerine büyük ölçüde güvenmeye devam ettiğini anlamamızı sağlayacak.

Kediler oynar her hareket eden nesneye saldırır, neden yaparlar?

Kediler avlanır, ağırlıklı olarak etçil hayvanlardır, yiyecek almak için içgüdüsel bir ihtiyaçları vardır. Bugün bariz bir şekilde evlerde yaşayan bu ihtiyaç, insan dostları tarafından karşılanmaktadır, sadece doğada kedi yemek için saldırır, aynı zamanda oynamak için de saldırır, bu hayvan tarafından paralel olarak iki işlev yaşar.

Kediler neden hijyenlerine bu kadar önem veriyor?

Kediler çok temizdir, bu alışkanlık ve davranış onların hayatta kalma içgüdüsünden kaynaklanmaktadır. Doğada, avlayanlar kokuları tanır, bu nedenle avlanmaktan veya takip edilmekten kaçınmak için bir strateji olarak bunların sürekli değiştirilmesi gerekir.

İkinci durumda, bir yırtıcı genellikle idrar kokusunu tanır ve kediyi takip eder ve bu, kedilerin neden genellikle kirli çöp kutusuna ihtiyaç duymadıklarını veya zaten diğer kedilerin dışkısı tarafından işgal edildiğini açıklar .

Kediler mırlıyor, ne anlama geliyor?

Hepimiz mırıldanmanın kedilerde mutluluğu ifade ettiğini biliyoruz , ancak bu, kendilerini neden bu sesle ifade ettiklerine dair gerçeğin sadece bir kısmı.

Mırıldama ayrıca kedinin aç olduğunu veya stresli olduğunu veya dikkatimizi çekmeyi amaçladığını gösterebilir, ancak (ve bu oldukça şaşırtıcıdır) bu ses titreşimini yaymalarının daha az bilinen nedenlerinden biri bilim tarafından açıklanmıştır. .

Bu titreşim kedinin kendisi için iyileştiricidir, mırlama frekansı 25 ila 150 hertz arasında salınım yapar ve yaralı dokuların, kemiklerin veya kasların yenilenmesini uyarma yeteneğine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir