Karıncalardan Kurtulmak İçin Ev Çözümleri

Ortamınızdaki karıncalardan kurtulmanın birkaç yolu vardır ; ancak, tüm yöntemler sağlığınız için ideal değildir. Can sıkıcı böceklerden kurtulmak için kimyasalların kullanılması sağlığımız, sevdiklerimiz ve evcil hayvanlar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bununla birlikte, karıncaları evinizden ve çimlerden ev yapımı ilaçlar kullanarak yok edebilirsiniz.

Tebeşir

Tebeşir, karıncaların evinize girmesini önlemek için kullanılan en ucuz ve etkili yöntemlerden biridir. Bu nedenle, çimlerinizin etrafında karıncaların gezindiğini fark ederseniz, tebeşirle bir çizgi çizin, karıncalar çizgiyi geçmeyecektir. Pencereler, kapılar ve karıncaların istila ettiği yerler gibi olası bir girişte çizgiler çizin. Ancak bu yöntem onları yok etmeyecek; onları yalnızca çevrenizden uzak tutacaktır.

Sıcak su ve bulaşık sabunu

Bulaşık deterjanıyla karıştırılan sıcak su, ortamınızdaki karıncaları yok edebilir. Bu tekniği evinizde denemeden önce, yiyecekleri kapattığınızdan emin olun. Kaynar suya birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin ve evinizde görünen karıncaların üzerine püskürtün. Karıncaları evinizden veya çevrenizden tamamen yok etmek istiyorsanız yuvalarını bulmanız gerekir. Yuvalarına ulaşana kadar karıncaların izini takip edin. Kaynar suyu ve bulaşık deterjanını yuvanın içine dökün ve karınca istilasına veda edin .

Kırmızı biber

Karıncalar biberden, özellikle de acı biberden korkarlar. Biberleri giriş noktalarına ve karıncaların süründüğünü bulduğunuz diğer yerlere serpin. Özellikle evde oynayan çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa bu yöntemi kullanırken dikkatli olmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Biber, sıcak su ve bulaşık deterjanının aksine karıncaları yok etmez; sadece evinize girmelerini engeller.

Limonlar

Limon, karınca kovucu görevi görür; limon suyunun bir kısmını sabunlu bir kaba dökün ve onunla evi temizleyin. Evinizdeki haşereleri uzaklaştırırken evinizin taze kokmasına yardımcı olur.
Alternatif olarak, suyu, evin karıncaların girdiği çatlaklara ve yarıklara veya evin diğer bölümlerine dökebilirsiniz. Ayrıca hareketlerini bozmak için yollarına limon veya portakal kabuğu koyabilirsiniz.

Kahve Telvesi

Kahve telvesi tebeşir ile aynı etkiye sahiptir; çatlaklara, yarıklara ve izlerine kahve telvesi dökün ve evinizden dışarı çıkmalarını izleyin.

Boraks, su ve şeker

Zararlı böcek ilacı veya böcek ilacı kullanmadan evinizden karıncaları yok etmek istiyorsanız bu yöntem tam size göre. Bir kaseye eşit miktarda boraks ve şeker ekleyin ve pürüzsüz bir macun haline gelene kadar iyice karıştırın. Hamuru küçük ince karton parçalarına yayın ve onları yola yakın bir yere koyun. Bununla birlikte, macunlar
çabuk kuruduğu için macunu en az iki kez değiştirmeniz gerekirse, evinize daha fazla taşınmalarını önleyecektir .

Profesyonel Haşere Kontrol Şirketi

Bir tekrarlama fark ederseniz, bir süredir etrafta gizlenen karıncalardan ve diğer zararlılardan kurtulmak için profesyonel bir haşere kontrol ajanını davet etmek daha iyidir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir