İyi bir çalışma nasıl yapılır işte detaylar ve ipuçları

İyi bir çalışma gerçekleştirmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey kendinizi akıllıca motive etmektir, Eğer bir sınava hazırlanmanız gerekiyorsa bütün gece ayakta kalmanız ve uyumamanız tavsiye edilmez bunun yerine kendinizi uygun zamanlarda hazırlamanız akıllıca bir çözümdür.


Hazırlanmak için bazı püf noktalarına ihtiyacınız var ve bunlardan yararlanarak kişisel tutumlarınızı bilmeniz gerekiyor.Öğrenme, girilen taahhütle sıkı bir şekilde bağlantılır. ancak aynı zamanda çevreye ve çalışmaya karar verdiğiniz koşullarda bunun yanında önemli bir etkiye sahiptir.


Konsantrasyonunuzu geliştirmek için alabileceğiniz bazı genel önlemler bulunmaktadır.


İyi çalışın: Zihninizi ve bedeninizi hazırlayın

Odağınızı geliştirmek istiyorsanız eğer genel bir denge izleyerek ona yardımda bulunmalısınız.
Bütünsel bir yaklaşım Her şeyi kapsamaktadır. bu nedenle hidrasyon, beslenme ve uyku uyanık kalma uyumunuza göre hareket etmenizi gerektirecektir.


Hidrasyon


Vücudunuzu nemlendirmek için , çalışma aşamalarında bile çok su almanız gerekir .
Bu aşamalarda elinizde bir bardak su bulundurmanız konsantrasyonunuza katkı sağlayacaktır . Hidrasyon hafızaya yardımcı olur.

Doğru beslenme

Bir de dengeli bir diyet sadece doğru su alımı kadar önemlidir gibidir. Vücudunuza iyi davranarak, zihninizi disipline etme yolunda kendinizi zaten çok ileride bulacaksınız. İzleyeceğiniz diyette, genel olarak vücudun dikkatini ve refahını önemli ölçüde artırmaya yardımcı olan yiyecekler olduğunu unutmayın.

Karbonhidrat ve lif oranı yüksek ve yavaş sindirim içeren gıdaların, sınavdan önceki sabah alınmasının mükemmel kabul edildiğini gösteren birkaç çalışma vardır .


Sınav gününden bir süre önce düşünüyorsanız, bu durumda sınavdan iki hafta önce alabileceksiniz, bir çok meyve ve farklı sebzeleri koruyabilirsiniz (entegre ederek) Bu tür yiyecekler) bir beslenme dengesi, antrenman konsantrasyonu için faydalı olacaktır.

Badem ve yaban mersini gibi oldukça besleyici yiyecekleri diyetinize dahil etmeniz gerekecektir .

Dolaşım sistemine dikkat

Dolaşım sistemi kalbi ve kan dolaşımını kontrol eder. Doğru çalışmak istiyorsanız, beynin kan dolaşımından en uygun şekilde beslenmesi gerekecektir.


Birkaç çalışma, dolaşım sistemini 20 dakika boyunca uyararak hafızanın geliştirilebileceğini bulmuştur . Unutmayın ki özel bir zorunluluğunuz yok, antrenman yaparak, belki koşarak dolaşımı harekete geçirenler var ama bunu istemiyorsanız veya yapamıyorsanız, tercih ettiğiniz müziği dinleyerek dans edebilirsiniz.


Bu molalar, tabiri caizse, çalışmaya geri dönmeden önce odaklanmanıza çok yardımcı olur.

Ders çalışmak isteyenlerin yaptığı en klasik hatalardan biri konsantrasyon süresini uzatmak, bu da endişe ve stres yaratıyor ve ayrıca çoğu zaman konsantrasyonlarını da kaybetmelerine neden oluyor, bunun yerine kendilerine boşluklar açıp yeniden başlamak gerekiyor.

Kendinize koymanız gereken hedef , kalp atış hızınızı artırmaktır . Bu yükseldiğinde, 20 dakika daha hareket etmek için çaba göstermeniz gerekecek.

Uykunuzu düzenleyin

İyi düzenlenmiş bir uyku önem taşımaktadır ve sadece konstantrasyonunuza yardımcı olmak için değildir. Uyumak sadece toplam 7/8 saat için uyumak değildir, bu saatlerde art arda gece uyanmadan derinden uyumak anlamını taşır, Aksine kendinizi uykudan mahrum bırakırsanız, çalışmayı alışılmış bir iş olarak deneyimleyeceksiniz ve bu nedenle can sıkıntısı yanında stres ve hayal kırıklıklarınıda getirecektir.

Sınavlar için genel olarak kültürel eğitiminiz için yararlı olan kavramları özümsenmesi iyi bir uyku gerektirmektedir öğrenmek için adaptasyon çok önemli bir noktadadır.


Uyku hayattaki diğer tüm gerekli uygulamalar gibi doğal olması gerekmekte ancak stres ve endişeler onu tetikleyebilmektedir.

Bu durumda önceki noktaları göz önünde bulundurarak bir plan yapın ve çalışmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu belirleyin, maksimum konstantrasyon ve bağlılık ile çalışmayı deneyin, günlerinizin çoğunu çalışmaya ayırın çalışma süresini kısıtlamaya değil.

Okumak anlamaktır

Çalışmak anlamaktır ve anlayış eğitilmelidir. Bunun anlamı nedir bir düşünün. Çalışırken dikkatinizi dağıtacak şeyler ( akıllı telefonunuzun yakınınızda olması gibi) olmamalı , dikkatinizin azaldığını hissediyorsanız ara vermek, çalıştığınız şeyi anlamaya devam etmenin yollarından biridir, öğrenciler genellikle hafızadan tekrar etme eğilimindedir. Çalıştıklarını düşündükleri ve kendilerini güvende hissettikleri konuları, sorgulanacakları konular olduğunu varsayarak.


Bu yöntem, çalışmayı seçer, böler, bunun yerine anlamak, kavramların derinleştirilmesinden ve sürekli ezberlenmesinden yola çıkarak, uygun yanıtları verecek kişinin olacağı genel resmi sağlar .

Bağlantı oluştur

İyi çalışmak istiyorsanız, bağlantılar oluşturmak çok yardımcı olur. Konular arasında ilişki kurmak (öğrenmek ve derinleştirmek için, bir çalışma yöntemi belirlemek) her zaman kolay değildir, ancak alıştırma ile bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilir ve zamanla bu tekniği kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir