Bilgi Bankası

İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar?

İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar? Para hayatımızın her anında ihtiyaç olarak karşımıza çıkan bir araçtır. Krediler bu ihtiyaçları giderebilmek adına hemen kullanılabilen, İhtiyaca göre sınıflandırılan, Belirli vade aralıklarında taksitlendirilerek kullanılan hızlı para akışının sağlandığı ürünlerdir. Ancak krediyi alacağınız Banka veya Finans kuruluşları kredi kullanacak kişilerin kriterlere uygun olmasını ister. Kredi ürünlerini kullanmak için öncelikle krediyi geri ödeyeceğinizi bankaya resmi olarak ispat etmeniz ve geri ödeme için taahhüt etmeniz gerekir.

İnternetten Kredi Nedir?

Bankalar KKB (Kredi kayıt bürosu) Kredi puanınıza ve diğer kriterlere ne kadar uyduğunuz ile bağlantılı olarak kredi sonucunu olumlu veya olumsuz sonuçlandırabilir. Sonuçta bankalar da parasını alabileceği insanlarla çalışmak ister. Borcuna sadık müşterilerine bazı avantajlar, Uygun ödeme seçenekleri ve düşük faizler ile kredi kullandırabilmektedir. Birde bu kredilerin alınmasını kolaylaştırmak ve internet bankacılığının ülkemizde gelişmesi için internet bankacılığı üzerinden bankalar kredi vermeye başladılar.

Böylelikle hem bankaların hem de tüketicinin işi kolaylaşıyor ve iki tarafında masrafı azalıyor. Bankalar internet bankacılığının yaygınlaşması ve masraflarının da azalmasından dolayı internetten kredi başvurularına özel bazı avantajlar sağlayabiliyor. Bu yazımızda internetten anında kredi veren bankalar nelerdir bundan bahsedeceğiz.

Înternetten Kredi Nasıl Alınır?

Öncelikle internetten kredi veren bankalar daha çok yeni kurulan veya müşteri sayısını arttırmak isteyen bankaların rekabet gücünü arttırmak için oluşturdukları bir sistemdir. Bankalar son dönemde telefon, sms ve internetten kredi başvurusu ile müşteri kazanıp müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelmişlerdir. Eskiden kredi çekmek gerçekten oldukça zor ve meşakkatliyken gelişen teknoloji ve küresel dünya şartları ile bir çok avantaj tüketicilere sunularak, Müşterilerin hangi banka ile çalışacağı konusunda etki etmeye başlıyor. İnternetten online bir şekilde kredi başvurusu daha çok acil ihtiyaçlarda tercih edilen bir pratik bir sistemdir.

İlginizi Çekebilir!  KOSGEB Kadın Girişimci Desteği 2021

Tüketiciler açısından  avantajları ve faydalarının dışında Bankalar açısından internetten kullandırılan kredilerde kredi sözleşmeleri için kullanılan sayfalarca kağıt kullanımı, Sarf malzemesi kullanımı, Şube kirası ve genel giderleri, Personel giderleri gibi maliyetlere katlanmadığı için müşterileri internetten kredi başvurusuna yönlendirmektedirler. Aynı zamanda internetten kredi başvurusunun hızlı sonuçlanmasını sağlamaktadır.

 • Bankalar T.C kimlik numaranızla beraber oldukça basit olan internet sitelerinden kolay bir şekilde başvuru yapabilmenize olanak sağlıyor. Kredi başvuru sonucu ortalama 5 dk içinde tarafınıza ulaşıyor.
 • Müşterisi olduğunuz bankalar sizleri daha iyi tanımasından dolayı daha kolay bir şekilde krediye erişim imkanı sağlıyor.
 • Kredi notunuzun yüksek olması da aranan en önemli şartlardan birisidir.
 • Kredi için başvuru yapacağınız banka maaş hesabınızın bulunduğu banka olması avantaj sağlar.
 • İnternetten kredi için her banka farklı prosedür uygulayabilir. Kimi banka maaş müşterisi olma şartı ararken kimisi maaş alan, maaş almayan her müşteriye kredi imkanı sunmaktadır.

İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar?

İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar? FinansDunyam.Com
İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar? FinansDunyam.Com

Maliyet ve zaman açısından avantajlı olduğu için İnternetten kredi kullandırma konusunda hemen hemen her banka hizmet vermektedir. Aşağıda belirtilen bankalar internet ve mobil bankacılıktan kredi kullandırma konusunda öncü bankalardır.

İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde kredi veren bankalardan bazıları şöyledir.

 • Finans Bank
 • Akbank
 • Aktif Bank
 • İş Bankası
 • Yapıkredi Bankası
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası

İnternetten kullandırılan kredi faiz oranları ile şube faiz oranları farklı olabileceğinden detaylı bilgi için bankaların çağrı merkezini arayarak bilgi verebilirsiniz. 2021 yılı itibari ile kara listede değil iseniz, çoğu banka artık anında kredi hizmeti sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu