Güvenli Kamp Çadırı ve Kamp Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Kısıtlı bir bütçeniz olduğunda kamp yapmak, harika açık havanın keyfini çıkarmanın, yeni yerler keşfetmenin veya birkaç günlüğüne uzaklaşmanın müthiş bir yoludur. En önemlisi açık hava kamp çadırı olan uygun ekipmana sahipseniz kamp yapmak hem ekonomik hem de keyiflidir.

Aile ana kampınız söz konusu olduğunda, siz ve aileniz için en uygun aile çadırlarını seçmek isteyeceksiniz. Bir aile çadırı seçmek için, onu kaç kişinin kullanacağını bulmaktan çok daha fazlası var. Ailece kamp tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak için, farklı çadır tasarımları ve türleri, kurulum ve yaşanabilirlik, rüzgar koruması ve su geçirmezliğin yanı sıra diğer birçok özellik ve kamp ekipmanı hakkında düşünmek isteyeceksiniz.

Bir kamp için büyük çadır uykuya teklifler hava koşullarından koruma yanı sıra sıcak, rahat bir yer. İster tek gecelik bir arka bahçe kampı yapıyor olun, ister dağlarda bir ay sürecek bir macera yaşıyor olun, burası sizin ikinci eviniz. Bu nedenle, birçok kamp çadırı türünü ve hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu bilmek, sizin ve aileniz için ideal olanı seçmenize yardımcı olacaktır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 3 ana aile kamp çadırı türü vardır:

Kubbe tarzı çadırlar yapı olarak yürüyüş çadırlarına benzer ancak dayanıklılık ve rüzgar koruması açısından daha iyi performans gösterir. Çatı yüksek ve heybetli. Bununla birlikte, yan taraflar eğimlidir, bu da tavan boşluğunu ve kullanılabilir alanı azaltır.

Kabin tarzı çadırlar , girmeleri ve ayrılmaları en kolay olanlardır. Kapı tenteleri ve oda bölücüler iki örnektir.
Perde odaları olarak da bilinen güneşlikler , kamp masası gibi çeşitli alanları kaplayan ağ örgülü evlerdir. Ayrıca dışarıda uyurken uyuma yerleri için gece örtüsü olarak da kullanılabilirler. Sivrisinekleri sizden uzak tutabilirler, ancak tasarımları yağmuru dışarıda tutmaz. Yılın daha sıcak aylarında, daha yaygın olarak kullanılırlar.

Ciddi kampçılar ekipmanlarını defalarca kullandıkları için kamp malzemeleri bir yatırım haline gelir.
Çadır ilk ve en önemli kamp malzemesidir. Kamp geziniz için ihtiyaç duyacağınız çadırın boyutunu belirleyin. Bazı ilk kampçılar, satın almadan önce denemek için bir arkadaşlarından veya aile üyelerinden bir çadır ödünç alacaklardır.

Diğerleri çeşitli yerlerden alışveriş yapacak. Yerel bir açık hava ve avcılık mağazasında çok çeşitli kamp ekipmanları bulunacaktır. İnternet başka bir seçenektir. Milyonlarca web sitesi çeşitli tip, tasarım ve ebatlarda çadır satıyor ve tavsiye ediyor.

Kamp malzemeleri alırken uyku tulumları, ışıklar ve ızgara malzemeleri de gereklidir. Kamp malzemeleri satan her mağazada, ilk kamp gezinizde ihtiyaç duyacağınız tüm temel ihtiyaçların bulunduğu bir bölüm bulunur.
Diğer kamp malzemeleri ise yastık, uyku matı, kamp sandalyesi ve masası, tokmak, alet şarjı için güneş panelleri , yedek mandal ve çektirme, portatif şarj ve kablolar, yedek piller, meşale ve kafa feneridir.

Doğru ekipmana sahip olduğunuzda kamp yapmak uygun maliyetli bir macera olabilir. Bu, bir gecede veya bir hafta boyunca yapılabilecek bir şey. Aileniz ve arkadaşlarınız kamp maceralarınızın anılarını yaşatacak.

Sonuç Olarak.
Mükemmel kamp ekipmanı satın almak, unutulmaz bir kamp gezisi geçirmenizi sağlayacaktır. Yine de kampa gitmeyi düşündüğünüz sezon için doğru kamp malzemelerini aldığınızdan emin olmalısınız. Bunu akılda tutarsanız, uygun kamp malzemeleri bulmak çok kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir