Güneydoğu Asya’da Daha Az Bilinen 5 Şehir

Seyahat eden çoğu insan bir şehrin gizli mücevherlerini bulmak ister her zaman ziyaret etmek için alışılmadık ve pek popüler olmayan yerleri arıyorsanız, burada Güney Doğu Asya’da olmadığını düşünebileceğiniz beş şehir var.

Turist izinde gösterildiği gibi, ancak aynı derecede büyüleyici ve anılmayı hak ediyor, bu tarz konularda, yaklaşımlarınız ve izlenimleriniz önemlidir.

Phnom Penh, Kamboçya

Phnom Penh, Kamboçya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Kaotik ama büyüleyici şehir, aynı zamanda etkileyici bir Gümüş Pagoda’ya sahip olan kralın resmi ikametgahı olan muhteşem Kraliyet Sarayı’na ev sahipliği yapıyor – bu adı zeminini kaplayan 5.000 gümüş karodan alıyor.

Klasik Khmer mimarisinin bir örneği olan saray, yağmur mevsiminin başlangıcını kutlayan yıllık Kraliyet Çiftçilik Törenine ev sahipliği yapıyor . Phnom Penh , muhteşem ve romantik Sisowath Rıhtımı Nehri kıyısında yer alır ve hareketli yeme-içme ortamı, gelişen şehir manzarasına uyum sağlamak için popüler oteller, tasarım restoranları ve sıra dışı barlarla hızla gelişmektedir.

Ipoh, Malezya

Rüya gibi ve nostaljik olan Ipoh, Malezya’nın tarihi sömürge şehirlerinden biridir. İngiliz sömürge tarzında tasarlanmış etkileyici tren istasyonunu, saat kulesini ve belediye binasını görmek için miras izini takip edin. Orta büyüklükte hoş bir şehir olan Ipoh, Perak Tong, Sam Poh Tong ve Kek Lok Tong gibi ünlü Çin mağara tapınaklarını ziyarete gelen hacıları kendine çekiyor. Ipoh aynı zamanda Malezya’nın ünlü yemek cennetlerinden biridir ve çoğunlukla popüler fasulye filizli tavuklu pilavın, greyfurt meyvesinin ve diğer atıştırmalıkların sokaklarda satıldığı Yau Tet Shin Yolu üzerindedir.

Kanchanaburi, Tayland

Kwai Nehri üzerindeki ünlü Köprü’ye ev sahipliği yapan Kanchanaburi , Tayland’ın en güzel ve tarihi şehirlerinden biridir. Tayland’ın vahşi batısını keşfetmek için bir üs olarak bilinen, kasabanın en gözde turistik yerleri arasında Tayland-Burma Demiryolu Merkezi, Ölüm Demiryolu Köprüsü ve 6.000’den fazla savaş esirinin kusursuz bir dinlenme yeri olan Müttefik Savaş Mezarlığı bulunmaktadır. Bununla birlikte, Kanchanaburi sadece savaş tarihi açısından değil, aynı zamanda Sai Yok Noi şelalesi ve Erawan Ulusal Parkı gibi doğal cazibe merkezleri açısından da zengindir .

Surabaya, Endonezya

Görkemli Bromo Dağı’na açılan kapı olan Surabaya , 3 milyondan fazla nüfusuyla Endonezya’nın en büyük ikinci şehridir. Doğu Java’nın eyalet başkentidir ve ülkenin en büyük ve en önemli limanlarından biridir. Şehrin kendisi, güzel tapınaklar, camiler ve bir sinagog ile kültürel açıdan zengin olduğu için.

Bromo Dağı’na yürüyüş yapanlar için sadece bir üs olmaktan daha fazlasını sunar . Joseph Conrad’ın birçok romanında ölümsüzleştirilen Surabaya, 17. yüzyılda şeker ve baharat için doğuya giden zengin Çinli ve Arap tüccarlara ev sahipliği yapıyordu. Bugün, bu etnik mahalleler hala var ve ziyaret eden herkes için gerçek bir cazibe merkezi.

Cebu Şehri, Filipinler

Güneyin Kraliçe Şehri olarak bilinen, Filipinler’in hareketli metropolü ve iyi yemek ve tarihi mekanlarla dolu kültürel bir eritme potası olan ikinci en büyük şehir bölgesi. Manila’ya inmek için çekici bir alternatif olan Cebu şehrinin havalimanı, ülkedeki en büyük ikinci havalimanıdır ve aynı zamanda Visayas adalarının beyaz kumlu plajlarına açılan kapıdır. Basilica Minore del Santo Nino, Fort San Pedro ve Cebu Belediye Binası’nın hemen karşısında yer alan son derece saygın bir dini kalıntı olan Magellan’s Cross gibi birçok İspanyol sömürge binası kaçırılmamalıdır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir