Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız 3 Hayalet Görülme Olayı

Hayaletler, ölmüş olan ancak kalmaya ve yaşayanlara görünmeye devam eden bir kişinin veya hayvanın ruhu olarak tanımlanır. Bazı insanlar hayaletin var olduğu konusunda hemfikir olmayabilirler, ancak bunu kendileri veya onlara yakın birileri tarafından deneyimleyen bazı insanlar için, bize hayaletlerin var olduğuna inanmamız için daha fazla neden veriyorlar.

Dünyanın her yerinden bunu deneyimleyen insanlar, adalet isteyen Hayaletlerden intikam almak isteyen Hayaletlere ve daha pek çok şey hakkında anlatacak kendi hikayelerine sahiptir. Gerçekten açıklayamadığımız ama gerçek olan Hayalet hikayeleri var ve birçok insan buna tanık olduğunu iddia ediyor. Bunlar gerçek olduğuna inanamayacağınız 3 hayalet görme iddiaları ve detayları.

Beyaz Saray Hayaleti (Abraham Lincoln)

Bu, Amerikan tarihinde tanık olunan en ünlü Hayalet görme hikayelerinden biri olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nin 16. Başkanı Abraham Lincoln. 14 Nisan 1865’te Ford Tiyatrosu’nda öldürüldü ve ertesi gün John Wilkes Booth adında bir güney sempatizanı tarafından öldü.

Ölümünden sonra, Başkan hakkında hayalet hikayeleri Beyaz Saray’ı dolaştı. Ünlü bir manzara, Hollanda Kraliçesi Wilhelmina’nın Beyaz Saray’da misafir olduğu zamandı. Bir gece yatak odasının vurulmasıyla uyandı. Kapıyı açtığında, Abraham Lincoln’ün ünlü şapkalı hayaleti bir anda ortaya çıktı.

Bu, Başkan tarafından Beyaz Saray’da meydana gelen ünlü bir olaydır. Bir başka ünlü manzara, William Mumler adındaki kötü şöhretli fotoğrafçı tarafından kameraya yakalanır. Eski First Lady Mary Todd Lincoln’ün oturduğu o fotoğrafta merhum kocası Abraham Lincoln’ün bir hayaletinin olduğu söylendi.

Amityville Hikayesi

Amerikan Tarihinde bilinen Hayalet hikayelerinden biri Amityville Haunting’dir. Ronald Defeo Jr., New York Amityville’deki evlerinde ailesini öldürmekten suçlu bulundu. Olaydan bir yıl sonra eve yeni bir aile nakledilir ve aile evde çok sayıda hayalet yaşar.

Evi araştırmak için iki paranormal uzman görevlendirildi ve ikisi de paranormal olaylarla karşılaştı. Ed Warren, bilinmeyen bir varlık tarafından zorlanan deneyimi araştırmakla görevlendirilen 2 paranormal uzmandan biri. Hayaletin bu evde görülmesi o kadar popüler oldu ki, bu gerçek hayat hikayesinden esinlenerek çok sayıda film çekildi.

Raynham Hall’un Kahverengi Leydisi

1930’larda popüler olan bilinen bir Ghosts manzaraları, Raynham salonunun kahverengi hanımıdır. Bu salonda bir hayaletin musallat olduğu söylenir. Kaptan Hubert Provand’ın 1936’da çektiği bir fotoğrafın, Büyük Britanya’nın ilk başbakanı Robert Walpole’un kız kardeşi Lady Dorothy Walpole olduğu söylenen gölgeli, hayalet benzeri bir resim yakaladığı söyleniyor.

Hayalet görüldüğüne dair ilk iddia Lucia Stone oldu. Noel kutlamaları için Raynham Hall’a davet edip toplandıklarını ve iki misafirin yatak odalarına yaklaşırken “kahverengi bir bayan” gördüklerini anlattı. Daha fazla hayalet hikayesi ve gizemli hikaye için gizemli kalp bölgesi hakkında çevrimiçi arama yapabilirsiniz .

Bunlar, inanması zor olan Hayalet manzaralarından sadece birkaçı. Örneğin Beyaz Saray Hayaleti sayısız hayalet görüntüsü var ama nasıl oluyor da bunlardan birinin Abraham Lincoln olduğunu söyleyebiliriz? Başka bir örnek, bize öldürülen ailenin hayaletini varsaydığımız şeyin tüyler ürpertici bir hikayesini veren Amityville hikayesidir.

Son örnek, başbakanın kız kardeşi olduğu söylenen Raynham salonunun kahverengi hanımının ortaya çıkmasıdır. Bu örnekler bize onların var olduğunu söylüyor. Bir hayalet olarak göründükleri gibi varlıkları, bize çoktan ölmüş olsalar bile onlara saygı duymamız için bir neden veriyor ve bir şekilde huzur içinde dinlenmeleri için onlara dua etmeye devam ediyor.

Tüm insanlar onları gördüğü için yetenekli değildir ve yetenekli olan tüm insanlar onları gördüğü için hayran değildir. Bununla birlikte, hepimizin ortak noktası, bize cevap vermek için daha fazla anlayış ve kanıt gerektiren gizemlerle dolu bir dünyada yaşadığımız için açıklayamadığımız veya açıklamakta zorlandığımız şeyler olduğunu bildiğimizdir.
Tüm bu iddialar anlatılanlardan ibarettir, sizinde bu tarz bir hikayeniz var mı? yorum da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir