Genç Oyuncular İçin En İyi 8 Basketbol Antrenman İpuçları

Basketbol, ​​sadece onları koltuktan kalkmaya ve günlük olarak daha aktif olmaya teşvik etmek açısından değil, aynı zamanda takım oluşturmanın temellerini öğrenmelerine ve doğal olarak gelişen dostluktan zevk almalarına yardımcı olduğu için harika bir aktivitedir. bir çok genç arkadaşımız kendi yaşlarındaki diğer gençlerle oynayabilmektedirler.


Basketbol eğitimi, sporun son on yılda yeniden canlanmasıyla aynı zamana denk gelecek şekilde, son yıllarda popülaritesini artırıyor. Gerçekten de basketbol eğitimi iyi eğitim koçları ile daha güzel ve eğlenceli hale gelebiliyor.
Bunu göz önünde bulundurarak, koçların ve genç oyuncularının oyunlarını bir sonraki seviyeye taşımaya karar verirken dikkate alabilecekleri bazı harika ipuçlarını paylaşacağız.

Basketbol’da Optimum şartlandırmayı hedefleyin

Basketbol, ​​çocukların sahada zindelik düzeylerini ve çeşitli becerilerini geliştirmek için farklı eğitim türlerinden geçmelerini gerektiren, fiziksel olarak zorlu bir temas sporudur. Bunlar, kalp, kas ve solunum dayanıklılığı için aerobik koşullandırmanın yanı sıra kısa süreli, yüksek yoğunluklu aktiviteler için anaerobik koşullandırmayı içerir.

Uygun bir basketbol eğitim programına kaydolun

Bununla birlikte, basketbol eğitimi aynı zamanda ayak çalışması, top sürme, pas ve şut gibi gerçek basketbol becerilerini geliştirmeye yönelik antrenmanların yanı sıra oyunu simüle eden hücum idmanlarını da içerir. Tüm bunları kişisel bir basketbol antrenörünün rehberliği olmadan geliştirmek neredeyse imkansızdır ve bu nedenle, uygun bir basketbol eğitim programına kaydolmaları çocuğun yararına olacaktır.

basketbol

Hücum için set oyunlarına basketbol da çok odaklanmaktan kaçının

Aynı anda çok fazla önceden ayarlanmış manevrayı denemek, genç bir oyuncunun hücum antrenmanına zarar verebilir. Bunun yerine, doğru mesafeyi elde etmek için antrenman yapmak, topu diğer oyunculara düzgün bir şekilde geçirmek ve taşımak ve uygun zamanlamayı geliştirmek ve sahada IQ oynamak gibi iyi hücumun temellerine odaklanın.

Basketbol da Adam adama savunmayı öğrenin

Adam adama veya oyuncudan oyuncuya savunma, bir oyuncunun hücum tarafındaki tek bir oyuncuya karşı savunma yapması için yapılan bir savunma taktiği türüdür. Alan savunması ve pres gibi diğer teknikleri öğrenmek de önemli olmakla birlikte, daha fazla atletizm elde etmek, sahada problem çözme yeteneklerini geliştirmek ve hem topa hem de oyuncuya odaklanan iyi savunma alışkanlıklarını geliştirmek için adam adama savunma esastır. korunuyor.

Daha iyi dikey sıçramalar Basketbol da elde etmek

Dikey sıçrama basketbolda çok önemli bir harekettir ve bir oyuncunun smaç yapma, topu geri tepme ve şut denemelerini engelleme gibi diğer manevraları başarılı bir şekilde yapıp yapamayacağını büyük ölçüde etkileyen bir harekettir. İp atlama egzersizleri, ayak parmaklarını kaldırma, düşme atlama, derinlik atlama, çömelme atlama ve toplanma gibi aktiviteler, genç bir oyuncunun dikey kaldırmasını geliştirmesine yardımcı olabilir.

Top sürme ve top kullanma Basketbol da önemi

Top sürmeyi ve topu kontrol etmeyi öğrenmek, kendini açıklayan nedenlerden dolayı basketbolda çok önemlidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, genç bir oyuncunun yapabileceği tonlarca top sürme egzersizi vardır, ancak sonunda mükemmel bir top tutucu olmak için aşağıdaki temel becerileri geliştirmeniz gerekir: topu sahada farklı hız seviyelerinde sürmek, hareket ederken top sürmek geriye veya geriye doğru top sürme ve çapraz top sürme veya içten dışa top sürme gibi karşı hareketlerle hücumda top sürme.

Basketbol da Doğru atış önemlidir

Birçok basketbol antrenman uzmanı, oyuncuların her gün Doğru atış yapmalarını tavsiye eder. Doğru şut atarken genç oyuncuların ustalaşması gereken tekniklerden bazıları şunlardır: Doğru durma şekli, topu şut cebine taşımanın doğru yolu, şut eli ve denge eli birlikte nasıl yapılır, düzgün atış nasıl yapılır.

Basketbol da Ustalaşmak İçin Önemli

Takım sporu doğası gereği takımdaki her oyuncunun iş birliğini gerektiren basketbolda bir diğer önemli manevralardan bir tanesi de pas vermektir. Genç bir oyuncunun daha üst seviyede basketbol oynayabilmesi için ustalaşması gereken bir çok pas tekniği bulunmaktadır. Bunlar; göğüs pası, sekmeli pas, elle üstten pas, beyzbol pas, çıkış pası, etrafı saran pas, top sürme pas, bakmadan pas, arkadan pas ve pick-and-roll pas da buna dahildir.

Aklınızda düşünceleriniz de ve bildiğiniz basketbol tüyoları varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir