Bilgi Bankası

En Fazla Faiz Veren Bankalar

En Fazla Faiz Veren Bankalar; Hali hazırda bulunan birikimlerinizi işleme koyarak kazancı daha da artırabilmek için hesap açarak (vadeli) ve bankaya paranızı yatırırsanız, paranızı çekmediğiniz sürece faiz getirisi sağlayabilirsiniz. Bankaya yatırılan miktar vade sonuna kadar çekilmeyerek istenilen gelirin elde edilmesi beklenir. Fakat günümüzde bazı bankalar artık vadeli mevduatın vadesi gelmeden de bozulabilmesi imkanını sağlanmaktadırlar. Yazımızda en fazla faiz getirisi  alabileceğiniz bankaları incelemeye çalışacağız.

İsterseniz yazımızı belirleyeceğimiz bir miktar para ve 1 yıllık vade ile örneklendirerek yazalım. Çünkü alacağınız faiz vadeye ve yatıracağınız para miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Sadece yeni gelen müşteri için tanımlanmış turuncu hesap ile ’lik bir gelir öneren İNGBANK ’ın yıllık sağladığı net gelir 1.020 TL olmaktadır. Herhangi bir alt limit olmadan açabileceğiniz bu hesapta sadece ilk müşteriler bu faiz oranından  yararlanabilmektedir.

En Fazla Faiz Veren Bankalar

Herhangi bir şubesi olmayan ama aslında TEB bankasına bağlı olan CEPTETEB ise, online başvuruyla müşterilerine ,50 oranında bir faiz imkanı sağlayarak yıllık net 892,50 TL’lik bir gelir sağlamaktadır. Vakıfbank ise 10.000 TL lik bir vadeli mevduat hesabına yıllık ,25’lik bir oranla net 871,25 TL kar sunmaktadır. Diğer bir kamu bankası olan Ziraat Bankası ise 9,25 puanlık bir oranla 786,25 TL kazanç imkanı vermektedir. Yapı Kredi Bankası %9,15 ile 777 TL, Halk Bank %9 ile 765 TL, Finans Bank %9 ile 765 TL, Akbank %8 ile 680 TL getiri sunarken listemize son sıradan giren Garanti Bankası sadece %7 faiz vererek 595 TL net gelir sağlamaktadır.

UYARI: tarih itibari ile değişken gösterdiğini unutmayın!

En Fazla Faiz Veren Bankalar? FinansDünyam.Com
En Fazla Faiz Veren Bankalar? FinansDünyam.Com

En yüksek kazancı sağlamak ve zarar etmemek için vadeyi çok iyi şekilde ayarlamanız gerekir. Çünkü acil bir durumda para ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorsanız mutlaka kısa vadeler tercih edin. Aksi taktirde bozulan vade ile zarar edebilirsiniz. Fakat ihtiyacınız olmayan, yastık altında ki bir parayı bu şekilde değerlendiriyorsanız uzun vadeleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bankaların zaman zaman yaptığı kampanyaları takip ederek ihtiyacınız olan oranları yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Kredi Notu Neden Düşer?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu