Elektrikli Alet Kutunuzda Neler Olması Gerekir

Elektrik kablolarının ara sıra bazı onarımlara veya yükseltmelere ihtiyacı vardır ve diğer tüm onarım veya iyileştirme projeleri gibi, elektrik işleri de aletler gerektirir.

Küçük bir elektrik projesiyle uğraşması gereken biriyseniz veya devam eden bazı projeleri olan bir elektrikçiyseniz, içinde tüm aletlerin bulunduğu ticari bir elektrikli araç setine sahip olmanız gerektiğini bilirsiniz.

Bu elektrikli aletler, arada sırada ortaya çıkan tüm önemli görevleri yerine getirmenize yardımcı olacak ve bir erişim kapısı ürününü kurmanıza yardımcı olacaktır .

Evde onarım yaparken, elektrik çarpma tehlikesine karşı her zaman tedbirli olmanızda fayda var, bilmediğiniz ve tahsilli olmadığınız konularda, bir uzmana danışmalı ve bir elektrik işinden anlayan ustaya işi vermeniz, önemli bir detaydır.
Ticari elektrikli araç setinizde olması gereken en önemli ev araçlarından bazıları şunlardır:

Şerit Metre

Bu muhtemelen araç setinizde asla unutmamanız gereken bir şeydir. Priz ve anahtarlar için yükseklik ayarı, armatür kutuları ve daha da önemlisi, bir erişim kapısı ürünü kurmayı planladığınızda, kesikler için yüzeylerin işaretlenmesi gibi projelerinizde her türlü ölçüm için standart bir şerit metre kullanılabilir.

Çekiç

Çekiç birçok şey için kullanılır, ancak elektrik kutularını sabitlemek için de kullanılabilir. Çerçeve elemanlarına yeni bir elektrik kablosu takarken tel zımbaları sürmek de gereklidir.

Torpido Seviyesi

Torpido seviyesi, alet çantanızda taşıyabileceğiniz kullanışlı bir araçtır. İşinizin düz olduğundan emin olmak için kullanılır. Seviye kutuları ve düz anahtar ve çıkış kapaklarının olması önemlidir. Ayrıca, elektrik işinin ötesinde bir torpido seviyesi için başka kullanımlarınız olabilir.

Tornavidalar

Bu, elektrikçilerin her zaman yanlarında bulundurdukları bir şeydir . Elektrikli alet takımınız için tornavidaları düşünürken, güvenliğiniz için farklı boyutlarda ve tutamakları kaplayan yalıtımlı kauçuk kılıflı tornavidalara sahip olduğunuzdan emin olun.

Tel kesiciler

Sert, kesilmesi gerçekten zor kablo izolasyonlarıyla uğraşmanız gerektiğinde, sağlam bir çift kablo kesici sizin kahramanınız olacaktır. Yalıtımlı kulplu oldukça büyük bir çift aramayı unutmayın.

Maket bıçağı

Metal olmayan kabloları kesmek ve karton kutuları açmak için maket bıçağı veya kutu kesici çok kullanışlıdır.
Son olarak araç setinizde olması gereken araçları seçerken en kaliteli araçları seçtiğinizden emin olun.

Size gereğinden fazlaya mal olabilirler, ancak daha uzun süre kullanabileceğiniz harika bir yatırım olacağından emin olabilirsiniz.

Elektrikle uğraştığınızda, çarpılma tehlikelerine karşı SEÇ-G Güvenlik kurallarını ve İş güvenliği kurallarını uyguladığınızdan emin olmanızı ve bilmediğiniz konularda uzmana danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir