Bebek Yüzme Derslerinin Önemli Olmasının 10 Nedeni

Her zaman için çocuklarımız adına en iyisini isteriz, En büyük korkumuz çocuğumuz doğduğu zaman, onu hayatta tutmayacak olmaktır ve bu sizde gerginlikler yaratabilir, Risk altında kalmasın diye önlemler almak ve bu konuda gerekli aksiyonlara başvurmak istersiniz.

Ebeveyn olarak bu konuda yetenekli bir birey olmanız gerekmektedir. Ebeveynlikten önce bebekler ile deneyiminiz olmayabilir Bez değiştirmek gibi,

Ne yapacağınız konusunda hiç bir fikriniz olmayabilir, bebek bakıcılığı yapmak ile alakalı her hangi bir alakanız da olmayabilir,

Eğer bir ebeveynseniz, muhtemelen benim gibi hissediyorsunuz ve çocuklarınız için sadece en iyisini istiyorsunuz. Böylece hastaneden eve küçük neşe paketinizi getirdiğiniz günden başlayarak yapabileceğiniz en iyi ebeveyn olmaya çalışıyorsunuz. Tanıştığınız andan itibaren onları dünyaya hazırlıyorsunuz.

Bebeğiniz için yaptığınız her şey onun bağımsız bir insan olmasına yol açar. Geliştikçe daha hareketli hale gelirler. Karadaki diğer birçok fiziksel becerinin yanı sıra yürüyebilir, tırmanabilir, koşabilir, atlayabilir, zıplayabilir, Bebeğinizi karadaki dünyaya hazırlamak için iki kez düşünmezsiniz. Ama su ne olacak? Neden suyu ihmal ediyorsunuz?

İşte “neden bebek yüzme dersleri?” sorusu için 10 önemli neden.

Dünyamız çoğunluk olarak sudur

Aslında dünya yüzeyinin %71’i maddelerden oluşmaktadır. Sularda gezinmeyi öğrenmek, karada nasıl dolaşılacağını öğrenmek kadar yüksek bir öncelik olmalıdır. Herkes suda hareketli olma yeteneğine sahip olmalıdır. Çocuğunuz tökezler ve yerden kuru bir yüzeye düşerse, muhtemelen böyle bir tökezleme nedeniyle hayatını kaybetme şansı yoktur.

Suyla dolu bir yüzme havuzunu denkleme eklediğinizde , bir can kaybı daha olası hale gelir. Çocuğunuz bir yetişkin, bir duvar, basamaklar veya yüzen bir nesne olsun, nasıl yuvarlanacağını veya güvenli bir şekilde yüzeceğini öğrenmediyse, muhtemelen boğulacaktır.

Boğulma tehlikesi

bir ile dört yaş arasındaki çocuklar arasında kazara ölümlerin bir numaralı nedenidir. Bu boğulmaların çoğu arka bahçedeki havuzlarda ve hatta bazı durumlarda bir veya her iki ebeveynin de bulunduğu durumlarda meydana gelir.

Havuzlar, kaplıcalar, göletler ve diğer arka bahçe su özellikleri, sizi endişelendirmesi gereken tek ölüm tuzağı değildir. Çocuklar 2 inç kadar az suda boğulabilirler. Bu boğulmalar tipik olarak küvetlerde, tuvaletlerde, kovalarda, su birikintilerinde meydana gelir.

Bebeği suyla tanıştırmak

Bebeklere suya sevgi ve saygı duymayı öğretmek kolaydır. Ve bu kadar. Korkuyla değil, sevgiyle ve saygıyla ilgili. Bebekler bu dünyaya geldikleri günden itibaren suya maruz bırakılmalıdır. Bir bebeği suya sokmak, daha büyük bir çocuktan çok daha kolaydır. Bebekler henüz hiçbir şeyden ve özellikle sudan korkmayı bilmiyorlar. Hayatlarının ilk dokuz ayında sıvıya daldırıldılar ve bu nedenle zaten alıştıkları için onları buna maruz bırakmaya devam etmelisiniz.

Erken alışma ile çocuğunuz asla su korkusu geliştirmeyecektir.

0-8 aylık bebeğinizi yüzme derslerine nasıl hazırlayacağınızı öğrenin. Bebeğinize öğrettiğiniz her şey küvette gerçekleşir. Bebeğinizi nefesini tutması için nasıl koşullandıracağınızı, onu sırt üstü yüzmeye nasıl hazırlayacağınızı ve bağımsızlığı teşvik etmeyi öğreneceksiniz. Bunu bebeğiniz için yaparsanız yüzünde asla su korkusu oluşmayacaktır ve yüzme dersleri çocuk oyuncağı olacaktır.

Su kaygısının üstesinden gelmek

Yeni öğrencilerimin çoğu, iki yaşları arasında ve hatta dokuz yaşında bile, nefeslerini tutarak ve yüzlerini suya sokarak rahat bir şekilde benimle birkaç ila birçok ders geçiriyorlar. Bu çocuklar suya erken maruz kalmadılar ve muhtemelen sudan korkmaları söylendi ya da ebeveynleri farkında olmadan korkularını aktardı.

Yüzme bir yaşam becerisidir

Bebeğinizin genel öğreniminin bir parçası olmalıdır. Çocuğunuza hayat dersi verirken her iki dünyanın, toprağın ve suyun en iyisini vermeniz gereklidir. Çocuğunuzun yuvarlanmayı, emeklemeyi, yürümeyi veya tırmanmayı öğrenmesine izin vermeyerek karada nasıl dolaşılacağını öğrenmesini engellemeyi hayal edemezsiniz. Öyleyse, suda nasıl hareketli olunacağını öğrenmelerini neden engelleyesiniz?

Onlara yüzme dersleri hediye etmek, bebeğinize havuza düşmeleri durumunda güvenli hale gelmesi için savaşma şansı verir. Çocuğunuzun kazara veya kasıtlı bir itme ile havuza düşmesi muhtemeldir. Bu yüzden onları becerilerle donatın.

Yüzme yeteneği boğulma riskini önemli ölçüde azaltır

Bununla birlikte, çocuğunuzu boğulmaya karşı dayanıklı yapmaz. Aslında kimse boğulmaz değildir. Ancak resmi yüzme derslerine katılım, 1 ila 4 yaş grubunda boğulma riskinde %88’lik bir azalma ile ilişkilendirildi.

Yüzme dersleri bebeğinizi daha akıllı yapar

Bebekler duyuları aracılığıyla öğrenir ve yüzme dersleri duyusal oyun için çok sayıda fırsat sunar. Bu duyusal uyarım, sağlıklı beyin büyümesini ve gelişimini destekler. Sinaps büyümesine ve mevcut sinaptik bağlantıların güçlenmesine neden olur. Öte yandan, daha az duyusal uyaran alan çocuk, daha az sinaps büyümesi alır ve bu nedenle beyinde daha az bağlantı kurulur.

Ayrıca ebeveyn/çocuk yüzme programındaki bağ, bilişsel ve sosyal gelişimi artırır.

Son olarak, yüzmede çok yaygın olan çapraz desenli hareketler, vücudun orta hattını geçme, üst ve alt gövdeyi veya sağ ve sol tarafı ayrı ayrı kullanma, bilişi ve öğrenmeyi kolaylaştırabilir. Beş yaşında yüzmeyi öğrenen çocukların IQ’ları istatistiksel olarak daha yüksekti.

Bebek yüzme derslerinin fiziksel faydaları

Bebeğin bacaklarını tekmeleyip suyun direncine karşı kürek çekerken kaslarını güçlendirir. Vücut oksijeni daha verimli kullanmayı öğrendiği için kalp ve akciğer fonksiyonlarını iyileştirir.

Bebeğinizin Denge sistemi olumlu etkilenir. Bu sistem, dengeyi kontrol eden ve hareketi, baş pozisyonunu ve uzaysal yönelimi tanıyan iç kulağın bir parçasıdır. Tipik bir yüzme dersi, iyi bir dozda Denge stimülasyon sağlayarak bebeğinize artan denge ile fayda sağlar.

Ve son olarak, tekmeleme ve kürek çekme, çocuğunuzda gelişmiş koordinasyona katkıda bulunan çapraz desenli bir eylem gerektirir.

Uyku ve iştahı iyileştirir

Yüzme dersinden kaynaklanan fiziksel aktivite bebeğin iştahını artırır ve daha önce görmediğiniz bir şekilde bebeği uyutur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir