Anneler Günü İçin 10 Çiçek Türü Hediye Fikri

Mayıs ayının her ikinci Pazar günü, dünya anneliği kutluyor. Anneler Günü, bir annenin aile ve toplumdaki sıkı çalışmasını, sevgisini ve rolünü onurlandırır.

Anneler her gün aile evinin bakımını yaparken çocuklarına bakıyor,  onların günümüzün süper kahramanları olduklarını ve onların günlerinde kendilerini ekstra özel hissettirmek isteyeceğinizi düşünüyorum. En iyisinden başka hiçbir şeyi hak etmiyorlar ve onlara çiçek göndererek sevginizi ve Saygınızı ifade edebilirsiniz.

Çiçekçiler tarafından önerilen en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, annenize verebileceğiniz en tatlı ve en güzel çiçeklerden 10 tanesini sizler için hazırladık arkadaşlar.

Geleneksel Anneler Günü Çiçekleri

Klasik, zamansız ve kolay giden hediyeler almayı seven anneler vardır. Geleneksel bir Anneler Günü çiçeği vermeyi planlıyorsanız , işte size en iyi seçeneklerden bazıları:

Karanfiller – Karanfiller, belki de annelere özel günlerinde verilen en popüler çiçektir ve çoğu zaman bazıları tarafından Anneler Günü’nün resmi çiçeği olarak kabul edilir. Anneler Günü’nün “kurucusu” Anna Jarvis, ilk resmi törende 500 karanfil dağıttı ve o zamandan beri annelerinizi onurlandıran bir çiçek oldu. Karanfillerin farklı renkleri aşkı, hayranlığı ve derin aşkı simgeler.

Güller – Güller, sadece Anneler Günü’nde değil, diğer özel tatil ve etkinliklerde de verilen en yaygın çiçektir. Anneniz tarafından kesinlikle takdir edilecek çok sayıda gül çeşidi vardır. Ayrıca sevgiyi, takdiri ve minnettarlığı sembolize ettiğine inanılıyor. Elbette, siz de son dakika alışverişi çılgınlığındaysanız, Anneler Günü çiçek hediyelerinin en güzeli güller olacaktır .

Laleler – Laleler, ferahlatıcı ve parlak görünümü nedeniyle birçok anne tarafından beğenilmektedir. Laleler çeşitli renklerde olsa da rahatlığı ve mutluluğu temsil ederler. Laleler yaygın bir çiçektir, bu nedenle bir çiçekçi dükkanında bulmak kesinlikle kolay olurdu.

Zambaklar – Belki de bir başka favori, lilyumlar çok basit çiçeklerdir ve güzel görünmesi için ekstra tasarımlar için biraz para harcamanıza gerek yoktur. Zambaklar, özellikle beyaz olanlar heybeti temsil eder. Diğer zambak çeşitleri de doğurganlığı ve anneliği sembolize eder.

Diğer geleneksel çiçekler gibi zambaklar da bol miktarda bulunur ve bulunması kolaydır.

Orkide – Uzun ömürlü çiçekler istiyorsanız, orkideler mükemmeldir. Orkideler iki ila üç aya kadar dayanabilir ve bir annenin uzun süreli sıkı çalışması ve sonsuz sevgisi için mükemmel bir sembolizmdir. Orkideler de tipik çiçeklerdir ve birçok çeşidi vardır.


Günümüzün Modern Anneleri

Öte yandan günümüz çağdaşlarıyla harmanlamayı seven anneler de var. Modern anneler yeni ve modaya uygun bir şeyi sever. Annenize vermek için benzersiz ve sıra dışı bir çiçek arıyorsanız, en iyi seçenekleriniz aşağıda listelenmiştir:

Gerber Papatyalar – Gerber Papatyalar yavaş yavaş annelerin gözdesi haline geliyor. Gerber Papatyaların neon parlak rengi, günümüz anneleri arasında bir hit. Bu papatya çeşidi sevgiyi, hayranlığı ve minnettarlığı temsil eder. Çiçeğin daha sade olmasını isterseniz tek başına, daha büyük görünmesini isterseniz demet halinde verebilirsiniz.

Calla Lily – Calla Lilyum, yoğun programlarından biraz zaman ayırmak isteyen modern anneler için mükemmeldir. Calla Lilies, uygun şekilde bakıldığı zaman iki hafta veya daha uzun süre dayanabilir. Calla Zambakları büyüleyici çiçeklerdir ve güzelliği, inancı ve kutsallığı simgelediği bilinmektedir.

Gardenya – Gardenya çok minimalist çiçeklerdir. Her ne kadar basit görünseler de, Gardenyaların çok zarif beyaz çiçekleri vardır ve buna ek olarak hoş bir kokusu da vardır. Bununla birlikte, ona biraz tasarım eklemek istiyorsanız, onu her zaman bir tencereye koyabilir ve içine çiçek dolguları ekleyebilirsiniz.

Krizantem – Krizantem’i “anne” olmadan heceleyemezsiniz. Bu çiçekler sadece çeşitli renklerde değil, farklı şekil ve boyutlarda da gelirler. Ponpon görünümlü olanları, örümcek görünümlü olanları, papatyalı krizantemleri ya da düğmeli krizantemleri seçebilirsiniz. Oynaması çok eğlencelidir ve Mayıs ayı boyunca da bol miktarda bulunurlar. Bu çiçek iki haftaya kadar sürebilir, bu yüzden kesinlikle çok fazla. Ayrıca, Krizantem uzun yaşamı, iyi şansı ve derin sevgiyi sembolize edebilir.

Alstroemeria – Bu çiçek kıvrımları ve baş aşağı yapraklarıyla benzersizdir. Parlak renkli çiçekleri pembe, turuncu, mor ve sarı tonlarında gelir. Ayrıca susam gibi bir iç işarete ve sarı bir zemine sahiptirler. Alstroemeria, iyi şans ve onur mesajı göndermek için mükemmel bir çiçektir.

Çiçekler, annelerinize hayranlık mesajı göndermenin mükemmel bir yoludur. Her gün sizinle ilgilenmek ve size rahatlık ve mutluluk getirmek için uğraştılar.

Bu yüzden onun için en azından bu özel günü en iyi şekilde değerlendirmek çok önemlidir. En azından bir gün bile olsa anneniz takdir edildiğini ve yaptığı her şey için gerçekten minnettar olduğunuzu hissedecektir. Çiçekler ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir.

Sadece bir şükran mesajı göndermekle kalmıyorlar, aynı zamanda evinin içine yerleştirildiklerinde, onun güçlü ve harika bir kadın olduğu hatırlatılacak. Elbette anneniz, onun için özel bir şeyler hazırlamak için gösterdiğiniz özen ve çabayı takdir edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir