Akıllı telefonunuz suya düştüğünde ne yapmalı ve nasıl davranmalısınız

Bir çoğumuz artık akıllı telefon kullanıyoruz, gündelik hayatımızda yanımızdan ayırmadığımız yegane araç arkadaşımız dostumuz, Peki akıllı telefonunuz suya düşerse ne yapmalı ve nasıl davranmanız gerekiyor ? Yazı içeriğimiz de sizlere bu konu hakkında bir kaç ipucu vereceğiz.


Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bir çok akıllı telefon artık su geçirmek korumaları ile birlikte donatılıyor, Ancak akıllı telefonların pazar payı o kadar büyük değil, bu da bu özel özelliği de kapsamaktadır. ve bu sebeple bir çok kişi hala suya veya genel olarak sıvılara düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir mobil cihaza sahip.


Özellikle suya karşı korumayı garanti eden çeşitli sertifikalara sahip akıllı telefonlar öne çıkıyor, bazıları sadece sıçrama durumunda, bazıları yanlışlıkla suya daldırıldığında bile sıkıntı çıkartabilmektedir.


Peki akıllı telefonunuzu sudan ve sıvılardan nasıl uzak tutabilirsiniz ? Akıllı telefonunuz suya düştüğünde ne yapmanız gerektiği konusunda detayları yazıyoruz.


Akıllı telefon suya düştüğünde çözümler


Her şeyden önce, bir akıllı telefon suya düştüğünde gerçekleştirilmesi gerkeen bazı önemli adımlar bulunmaktadır, Kronolojik sıra ile takip edilmesi mümkün olduğu kadar doğru bir şekilde düzeltmeye çalışmak gerektirecek bir merdiven gibi düşünün.


İzlemeniz Gereken Kronolojik Adımlar

  • Akıllı telefonu kapatın : Yapılacak ilk işlemdir ve dokunmatik ekrana istem dışı dokunmalardan kaçınmanın yanı sıra kısa devre oluşmamasını sağlamaya hizmet eder. Kapatıldıktan sonra akıllı telefonu birkaç dakika dikey olarak tutun. Bu, birkaç ekstra damla almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir miktar sıvıyı istemeden hareket ettirebileceğiniz için cihazı sallamayın.
  • Telefonunuzda kulaklık veya kablo takılıysa eğer, bunu çıkartmanız gerekmektedir
  • Cep telefonlarınızı, herkesin yaptığı bir hata olan saç kurutma makinası ile kurutmaya sakın çalışmayın, kuru bir bez yardımı ile önceliğiniz silmek olmalı. bu durum telefonlarınızda hasara neden olabilir.
  • Telefonunuzu, aşağı doğru tutmak akıllıca bir çözümdür ve sallamak, böylece içeride doluşan sıvıların dışarıya çıktığını gözlemleyebilirsiniz.
  • Eğer cihazlarınız, kapalı konumda değilse, kapalı konuma getirmenizi ve bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz, çıkarılabilen bir bataryası varsa cihazınız ile bağlantısını kesin, bataryanızı çıkartın.


Akıllı telefon suya düşmesini önlemek


Hasar meydana gelirse eğer, yukarıda açıklanan prosedürü takip etmek dışında çok az şey yapabilirsiniz, ancak gelecekteki düşmelerde uygun bir kapak satın alarak bunun olmasını önlemeniz mümkün olabilir.


Daha önce bir kaç kez tekrarlandığı gibi su sıçramalarına karşı koyabilenn ve hatta bazıları yanlışlıkla kısa süreli suya maruz kalan akıllı telefonlar mevcutta bulunmakta.


Bu nedenle yeni bir cihaz satın almanız durumunda, IP6x sertiikasına sahip bir akıllı telefonu değerlendirebilirsiniz.
Alternatif olarak su geçirmez bir ürün kaplama satın almayı değerlendirebilirsiniz, şimdi tüm fiyatlar ve cepler için gerçekten bazı şeyler bulunmakta ve sizlere gerçek anlamda yardımcı olabilecek ürünler bulabilmenize olanak tanıyorlar.


Tüm evde uğraşlarınız aslında yararlı olmayabilir, bu konuda uzman yardımı almanızı ve en yakın cep telefon tamiri yapan, firmalar ile iletişime geçip servisleriniz ile iletişime geçip bu sorunu giderme yönüne eğilimlenmeniz önemli bir rol alacaktır.


Her işi ehline bırakmak lazım.
Düşünce ve fikirlerinizi çözüm önerilerinizi yorum kısmında bizler ile paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir